Зустріч у Сватове з краєзнавцями – “Головні аспекти музейної справи, новi методи збору та аналізу інформації”.

Неділя. Зустріч у Сватове з краєзнавцями, цікаві розповіді про Луганщину. Сьогодні ми працюємо з минулим, обговорюємо місцеві історії з яких складається історія цілого краю. Завдання, яке ми ставимо перед собою, традиційне для таких зустрічей – як використати минуле для розвитку громади. 

Тренери Центру близькосхідних досліджень зібрали представників музеїв, місцевих краєзнавців, молодь та активістів, яких об’єднує любов до рідного краю та бажання вивчати, зберігати та передавати справжню історію.

Історія, кажуть, справа суб’єктивна, і навколо неї часто виникають суперечки, протиріччя, тим більш коли мова йде про нашу історію, яка довгий час формувалася на замовлення імперського центру і в якій ще досі залишаються нашарування радянського та імперського наративів. 

Тому для нас важливо представити учасникам нову методологію, яка дозволяє успішно долати радянську спадщину, перетворюючи “казенні музеї” в місця творчості та креативності.

Програма тренінгу розроблена таким чином, щоб учасники за допомогою модерації Максима Майорова змогли обговорити головні аспекти музейної справи, нових методів збору та аналізу інформації, популяризації науки серед молоді за допомогою сучасних методів візуалізації.Обговорення не припинилося навіть під час обіду.

В другій половині тренінгу учасники приділили увагу історичним подіям та особистостям яких можна використати для ребрендингу своїх населених пунктів.

Учасники тренінгу дійшли згоди, що для успішної роботи необхідний постійний обмін інформацією та можливо утворення регіональної асоціації краєзнавців. 

You may also like...