Вставлю і я свої п’ять турецьких курушей у дискусії навколо смерті Дар’ї Дугіної

На фото, поруч з Дарією, – Мехмет Перінчек, син Догу Перінчека, головного турецького євразійця з партії Ватан і друга Олександра Дугіна.

Партія маргінальна, на виборах набирає менше 1% голосів, але в інформаційному полі, а в останні роки і у політичних колах, достатньо впливова. Хоча і працює на рівні іпсо та track 2 diplomacy, її роль у турецько-російських стосунках я би не применшувала.

Так от, днями на сайті Айдинлик – рупорі антиукраїнської, антизахідної та євразійської пропаганди в Туреччині, вийшла цікава стаття Перінчека-молодшого, близького друга і товариша Дар’ї з 11 років.

Окрім тонн бруду на Україну і колективний Захід, який звичайно і “вбив” Дар’ю, тому що вона загрожувала його “імперським амбіціям” і була “яскравою зіркою, що сходила на політичному небосхилі росії”, є багато цікавих деталей.

Наприклад, про велику роль дугіних-перінчеків у підготовці російсько-турецьких самітів у Тегерані та Сочі, примиренні Ердогана і Путіна після “американської” спроби перевороту 15 липня 2016 року, про візити російсько-турецьких євразійців в окупований Донбас (з прізвищами турецьких журналістів, які їх супроводжували) і Карабах, зустрічі дугіних з керівництвом так званої “Турецької Республіки Північного Кіпру” і “Південної росії” (незаконно окупованого українського Криму) та про нові зусилля дугіних-перінчеків задля нормалізації відносин Анкари з режимом Асада в Сирії.

Є там і про те, що загибла вивчала турецьку мову, часто бувала в Туреччині і перекладала для рос ЗМІ “важливі новини з Туреччини, які залишались без належної уваги”.

«Дарія регулярно стежила за турецькою пресою, перекладаючи новини російською. Вона перекладала для російської преси заяви про підтримку Росії президента Таїпа Ердогана, партії Ватан, лідера MHP Девлета Бахчелі, міністра внутрішніх справ Сулеймана Сойлу та міністра закордонних справ Мевлюта Чавушоглу. Іншими словами, вона забезпечувала інформаційний фронт, щоб ті заяви, які не були передані російськими інформаційними агентствами, були прочитані та поширені в Росії. Завдяки цим публікаціям у Росії зросла довіра до Туреччини» – пише вбитий горем Перінчек-молодший.

Закінчується сповідь молодого євразійця зізнанням, що обидва Перінчеки кожного року відвідували фестиваль в Захарово і були дорогими гостями вдома у дугіних – тож, цілком можливо могли опинитися у одній машині з дарією, якби цього року “з особистих причин” вперше за багато років не відмовились від участі у фестивалі.

«Напад на Дар’ю спрямований не проти Росії чи Туреччини, а проти турецько-російської співпраці. Він скерований проти всіх країн, яких США бачать своєю ціллю та хочуть позбавити їх суверенітету. В тій машині загинула не тільки Дар’я, ми всі були в тій машині. Усі пригноблені нації, усі ті, хто хотів більш справедливого економічного порядку, які боролися за власний суверенітет, були в тому джипі. Біль від втрати Дар’ї не мине. Співчуття всім пригнобленим народам, всьому Євразійського фронту» – пише друг дитинства Дар’ї і за сумісництвом новий лідер євразійського руху Туреччини Мехмет Перінчек.

Звичайно, це російська іпсо. Але тим, хто вміє читати між рядків, і не тільки турецькою, інформація може стати в нагоді.

Цей текст взято с Facebook сторінки Євгенії Габер та опубліковано з її дозволу.

You may also like...