Вплив війни на громади: приклад Малокатеринівки

Триває важливий проект з вивчення стійкості та безпеки об’єднаних територіальних громад в умовах війни. Нещодавно дослідницька група відвідала селище Малокатеринівку на Запоріжжі, щоб на прикладі цієї громади зрозуміти, як війна вплинула на життя людей.

Згідно з Вікіпедією, Малокатеринівка розташована на лівому березі Каховського водосховища, яке місцеві завжди називали “Каховським морем”. Однак після підриву греблі Каховської ГЕС російськими окупантами це “море” раптово перетворилося на величезний зелений луг.

Такі кардинальні зміни ландшафту спричинили низку проблем для мешканців Малокатеринівки та інших навколишніх поселень. Адже багато хто втратив роботу, пов’язану із водосховищем. Крім того, неочікуване міління призвело до ускладнень у сільхоз господарстві та рибальстві.

Метою візиту дослідницької групи було краще зрозуміти, як ці події вплинули на життя громади. Було проведено фокус-групу за участі місцевих мешканців. Результати цієї зустрічі допоможуть визначити основні проблеми та потреби громади в нових умовах.

Зібрані дані також буде проаналізовано для розробки інструментів підтримки територіальних громад, які опинилися в ситуації, схожій до Малокатеринівки. Адже наслідки війни потребують швидкої адаптації громад заради їх подальшого розвитку та благополуччя людей.

Проєкт здійснюється за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.