Український Південь: попередити конфлікти, сприяти розвитку

Громадська організація “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy розпочато реалізацію чергового річного циклу проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні”.

Проект здійснюється на території південних районів Херсонської та Запорізької областей, які безпосередньо прилягають до адміністративного кордону окупованого Росією Криму та у відповідних обласних центрах. Рекомендації, напрацьовані на підставі досліджень й обговорень в експертних колах, передаються низці органів державної влади та місцевого самоврядування, викликали зацікавлення і значною мірою враховані.

Детальніше з результатами попереднього річного циклу можна ознайомитися, зокрема, ТУТ та ТУТ.

Стратегічною метою кількарічного проекту є збереження та розвиток (за умов наявної зовнішньої агресії і політичної турбулентности) демократичного дискурсу, відповідальної і кваліфікованої комунікації громадянського суспільства, його інститутів, незалежних експертів і суб’єктів владних повноважень.

Цілі діяльности:
– підвищення спроможности, можливостей громад шляхом навчання місцевих лідерів, впровадження діалогових практик, взаємопосилення громад;
– посилення стійкости регіону до внутрішніх і зовнішніх викликів та загроз внаслідок забезпечення центральних та місцевих органів влади аналітичними матеріалами і рекомендаціями.

Для цього у цільових районах проводитиметься моніторинг людської безпеки (показників Human Security) та дослідження конфліктного потенціалу (інтерв’ю, фокус-групи, опитування тощо), результати моніторингу будуть відображені у двох піврічних звітах і широко оприлюднені.

У Херсоні і Мелітополі буде проведено три “круглі столи” за участи фахівців Українського інституту національної пам’яти, Державної служби з етнополітики і свободи совісти, представників органів місцевого самоврядування, громадських активістів для обговорення актуальних питань історичної пам’яти і міжнаціональних відносин.

За результатами моніторингу, польових досліджень, аналізу поточних та очікуваних викликів і загроз будуть, з залученням провідних фахівців у безпековій сфері, підготовані рекомендації для суб’єктів владних повноважень щодо удосконалення відповідних політик та практик. Перед тим рекомендації будуть обговорені на експертному міждисциплінарному семінарі у Херсоні.

Завдяки вже сталій співпраці з Українським Католицьким Університетом восени 2021 року у Львові відбудеться триденний воркшоп з представниками місцевих громад цільових територій на тему соціальної роботи як фактору безпеки та розвитку громад:
– День 1. Введення у соціальну роботу, презентація успішних практик трансформації соціальних служб.
– День 2. Продовження презентації, ознайомчий візит.
– День 3. Соціально-моделюючі ігри, круглий стіл, підбиття підсумків.

Новим компонентом проекту стане низка регіональних тренінгів і семінарів за тематикою блогерства, задля збільшення інформаційного представництва Півдня України, посилення можливостей розвитку й адвокації інтересів місцевих громад та регіону в цілому.

Зрештою, напочатку літа 2022 року у Херсоні буде проведена щорічна дводенна безпекова Південна конференція, темою якої цього року стане “Південь України: виклик чи ресурс”, за участи провідних експертів у сфері безпеки, регіонального розвитку, конфліктології, представників органів влади, місцевого самоврядування, місцевих громад, представлених в Україні донорів. Протягом пленарного засідання у Херсоні та секційної праці у Скадовську відбуватиметься презентація поточних результатів проекту, рекомендацій, обговорення існуючих та можливих викликів, що стоять перед регіоном, пошук шляхів розвитку.

Оголошення про набір на участь у тренінгах оприлюднюватимуться додатково, слідкуйте за повідомленнями.

За додатковою інформацією, з пропозиціями співпраці, з питаннями щодо участи у подіях тощо прохання звертатися до Сергія Данилова та Ігоря Семиволоса за електронними адресами: sdanylov[AT]gmail.com та fidelukr[AT]gmail.com.

You may also like...