Українська миротворча школа – новий восьмий сезон.

Центр близькосхідних досліджень продовжує проєкт “Українська миротворча школа”, який успішно триває багато років.

Перша сесія восьмого сезону УМШ розпочалася у м. Приморськ Запорізької області та пройшла з 30 серпня по 3 вересня 2021 року.

Тема сесії – “Соціальні та політичні конфлікти та їх трансформація (досвід України та закордону)”. 

Вже традиційно навчання відкривав директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос з лекцією «Соціальні та політичні конфлікти та їх трансформація».

Програма Української миротворчої школи розрахована не тільки на теоретичний матеріал, але й на практичні завдання та воркшопи.

У перший день історик та журналіст Олександр Зінченко презентував своє дослідження на тему – “Українці. Найнещасливіша нація чотирьох континентів. Чому ми не помічаємо позитивних змін?”.

Після лекції виявилося, що ми просто не помічаємо (навіть не бажаємо помічати) наскільки ми щасливі. 

Представниця німецької організації Kurve Wustrow Малгожата Бічик провела Тренінг «Конфлікт: кут зору».

В такому руслі пройшли п’ять днів отримання нових знань та закріплення їх розвиваючими вправами. 

Лекція «Історія розвитку посередництва та медіації в Україні»(Олександр Звонок), і відразу тренінг «Вступ до медіації», потім лекція “Конфліктне державотворення: приклади з пострадянського простору”(дебют Максима Майорова), і тренінг “Стилі поведінки в конфліктній ситуації”. Такі знання, емоції та враження неможливо отримати деінде. А чого тільки варта лекція Олени Суслової “Гендерний вимір глобальних конфліктів”, після якої у багатьох зруйнувалися гендерні стереотипи.

Програма першої сесії інформаційно насичена і надзвичайно цікава, але вона не обмежувалася тільки навчанням. Представники різних куточків України мали змогу обговорювати та порівнювати життя та проблеми у своїх громадах. Дуже часто ці розмови продовжувалися до пізньої ночі.

І ось, після завершення, всі роз’їжджалися по домах з купою нових вражень і з великим бажанням знов зустрітися на другій сесії у Львові.

Результатом спільної роботи була розробка домашнього завдання, яке має бути виконане до наступної зустрічі.

Проєкт реалізується Центром близькосхідних досліджень (AMES) за сприяння Kurve Wustrow (Німеччина).

Далі буде….

You may also like...