Тренінг “Посилення спроможності громади через розвиток соціальних послуг”
15-17 листопада у Львові відбувся тренінг під назвою “Посилення спроможності громади через розвиток соціальних послуг”. Цей етап проєкту реалізується Центром близькосхідних досліджень (AMES) у партнерстві з Українським католицьким університетом за підтримки National Endowment for Democracy. Організатори зібрали громадських активістів та соціальних працівників, які прагнуть покращити доступність та якість соціальних послуг в своїх громадах.
На початку тренінгу Дмитро Звонок (соціальний психолог Центру близькосхідних досліджень) провів презентацію попередніх результатів дослідження людської безпеки (Human Security), яке проходило в громадах півдня Запорізької та Херсонської областей.Представлені дані надали учасникам можливість побачити зміни в громадах порівнюючи дані із попередніми хвилями опитувань.
Потім 4-х годинний тренінг “Посилення спроможності громади через розвиток соціальних послуг” провели Ірина Криницька (кандидат соціологічних наук, доцент кафедри педагогіки та соціальної роботи УКУ) та Світлана Стельмах (кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету наук про здоров’я УКУ). Цей тренінг розкрив питання що таке соціальні послуги, навіщо вони громаді? Та дозволив детальніше виявити потреби у соціальних послугах інших громад. Звісно все дуже відрізняється в залежності від розміру громад, але основні напрямки розвитку соціальних послуг співпадають як в маленьких так і в великих громадах.
На другий день лекція “Позитивний досвід громад у створенні соціальних послуг” проведена Аллою Горбач (директор Львівського міського центру соціальних служб «Між нами») та Христиною Яцушко (голова відділу надання соціальних послуг та організаційного забезпечення Жовтанецької сільської ради) справила дуже позитивне враження та по справжньому надихнула учасників та учасниць.
Відразу після кава-брейка відбулася дискусія про те як позитивний досвід можна мультиплікувати у регіонах.
І на останній день організатори залишили воркшоп “Посилюючи один одного. Формування спільної платформи: спільне бачення, спільні інтереси, спільна дія”. Та підбиття підсумків.
Судячи по відгуках учасників, вони отримали корисну і мотивуючу інформацію, побачили позитивні приклади роботи в соціальній сфері. І це спонукає їх з новими силами та ідеями повернутися до роботи в своїх громадах.
А по вечорах прогулянки старим Львовом додавали особливих відчуттів, погода була доброзичлива як зазвичай.