Реформа децентралізації та стійкість територіальних громад: приклад Федорівки

Реформа децентралізації в Україні триває з 2014 року і вже принесла помітні зрушення. За даними Мінрегіону, станом на початок 2022 року було створено понад 1500 об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Проте справжнім випробуванням для ОТГ стала повномасштабна війна Росії проти України. Чи змогли новостворені громади продемонструвати стійкість в умовах воєнних дій? Це питання досліджує наш проект “ОТГ: стійкість та безпека”.

Одним з об’єктів дослідження стало село Федорівка, що входить до складу ОТГ на Херсонщині. Це село зазнало подвійного удару: спочатку тимчасової окупації російськими військами, а згодом – катастрофічного затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС окупантами.

Село Федорівка Херсонської області, 13 червня 2023 року. Фото: Олеся Ланцман

За даними Херсонської ОВА, понад 300 населених пунктів області опинилися в зоні затоплення. Постраждало 150 тисяч мешканців. Масштаби руйнувань шокують.

Проте Федорівка вистояла і продовжує функціонувати, попри неймовірні випробування. Ми вирушили туди, аби на власні очі побачити стійкість цих людей.

Разом з місцевими мешканцями було проведено фокус-групу та опитування щодо безпеки і життєстійкості громади до, під час та після окупації і затоплення.

Отримані результати вражають та дають унікальну можливість зрозуміти, як громада долає такі виклики. Їх буде проаналізовано та порівняно з іншими громадами України.

Попередній висновок: Федорівка ще раз довела, що українців не зламати! Міцність духу, взаємодопомога, незламність та працелюбність – ось частина нашого національного коду. Разом ми переможемо!

Проект здійснюється за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.

Слідкуйте за нашим проектом, буде ще багато цікавих та корисних даних. Разом зробимо висновки для розвитку та посилення українських громад!

You may also like...