Публічна лекція “Наша земля. Конфлікти за статус і кордон”

У Новопсковському краєзнавчому музеї  відбулась публічна лекція  співробітника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максима Майорова. Захід відбувся за ініціативи ГО «Центр Близькосхідних досліджень» та проекту  «Українська миротворча школа» в межах діяльності «Платформи успішного ненасильницького активізму», який фінансує Кurve Wustrow. 

Лекція “Наша земля. Конфлікти за статус і кордон” присвячена пропаганді та універсальним наративам учасників статусно-територіальних конфліктів. Зокрема, конструюванню образу іншого/ворога, обґрунтуванню права на утвердження влади, семантичній війні, підходам до сприйняття кордону та діалектиці статусів територій. Ілюстрацію виступали пострадянські, європейські та близькосхідні кейси. Разом з учасниками шукали приклади застосування такої пропаганди і наративів під час російської агресії з 2014 року.

Прийшло багато різних людей, від студентів до рятувальників та військових. Більше ніж двогодинна лекція пройшла в режимі активного спілкування. 

По закінченню лекції Максим презентував брошуру Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки “У разі надзвичайної ситуації або війни”. Усі бажаючи отримали свій екземпляр.

Після невеликої перерви відбулася дискусія на який усі охочі мали можливість поспілкуватися між собою та поділитися своїми думками та враженнями, а також задати додаткови питання.

Відгук від співробітників музею:

“Наш музей висловлює велику вдячність організаторам за надзвичайно своєчасну і актуальну тему лекції та  сподіваємось на подальшу співпрацю.”