Cоціально-моделюючі ігри в Роздольненській ОТГ

Отже сьогодні ми працювали у Роздольненській громаді. Наше завдання полягало у формуванні візії майбутнього громади та пошуку внутрішніх ресурсів для розвитку. Інструментами для цього слугували соціально-моделюючі ігри «репортаж» та «Хитрий сусід». Остання гра спрямована на активізацію традиційної для українців тотемної тваринки – жаби і відповідно бажання бути не гірше ніж сусіди. Здається нам вдалося впоратися з з обома завданнями, за що щиро дякуємо учасникам, які активно і натхненно гралися, фантазували і аналізували. Є цікаві ідеї, які можуть стати tipping point у напрямку розвитку, або як жартували учасники, чарівним пєндалем. Важливо, що головна увага приділялася розвитку комунікацій і людського капіталу, а не банальному пошуку зовнішніх ресурсів. Власне для громади внутрішній діалог про майбутнє і про розвиток, в якому беруть участь всі актори, є чи не найважливішим. Сподіваюся, що ідея з гастрономічним туризмом і яблучним фестивалем буде реалізована. Це важливо.

На додаток одна маленька кумедна історія про цю громаду. Виявилося, що вона має давню історію стосунків з Великою Британією, посольство якої як ви знаєте фінансово підтримує цей проект. У 1929 році у відповідь на ультиматум Керзона і розрив стосунків Совєтів з Британською імперією в селі утворили колгосп під гучномовною назвою «В ответ на разрыв».

Завтра буде нова громада і новий звіт. Дякуємо партнерам з 1+1 за можливість брати участь в такому цікавому проекті. Дякуємо Британському посольству в Україні за протекцію. Дякуємо Роздольненській ОТГ за гостинність.