Центр близькосхідних досліджень є неурядовою організацією, головною метою є надання консультацій та дослідницька діяльність, сприяння розробці та розвитку послідовної політики України на Близькому та Середньому Сході та в Центральній Азії/Кавказі. Центр вивчає питання, пов'язані з мусульманськими та іншими меншинами на території України. Інші сфери досліджень включають політичний іслам (ісламський фундаменталізм та інші ісламські ідеології), міграційні потоки зі Сходу на Захід, нафто-газові ринки Близького Сходу та регіону Каспію, питання реінтеграції депортованих народів в Криму.

Віце-президент Центру брав участь у місії з оцінки проекту UNDP/UNOPS Crimea Integration and Development Program, а також в місії з формулювання нового проектного документу CIDP (листопад 2000 року) та координував підготовку спільного інформаційного документу UNDP/OCSE до Міжнародної донорської конференції з питань інтеграції раніше депортованих народів в Криму (листопад - грудень 2000 року).

У березні-квітні 2001 року Центр провів дослідження на замовлення UNHCR/Ukraine під назвою "A Review of the Refugee Needs in Ukraine and Local Capacity Assessment". Результати цього дослідження було подано в вигляді звіту, який охоплює широке коло питань від демографії та соціально-економічного стану біженців (переважно мусульман) до оцінки можливостей НУО та державних органів щодо роботи з цією категорією населення та практичні рекомендації щодо шляхів економічної та культурної інтеграції біженців. Багато з цих рекомендацій вже знайшли практичне застосування.

Центр має низку наукових та публіцистичних праць з питань сучасного ісламу, які публікувалися в українських та зарубіжних наукових виданнях та ЗМІ.

Центр підтримує інформаційно-аналітичний сервер "Кримські татари - Крим - Україна" (http://crimeatau.org.ua), найповніший україномовний Інтернет-ресурс з історії, розселення та реінтеграції цієї етнічної групи в українське суспільство. З 1999 р. Центр видає журнал - "Новости Центральной Азии и Кавказа" (http://ames.kiev.ua).

Інші проекти Центру:

Транспортування азербайджанської нафти через Україну (листопад 1999р.), на замолення ДАК "Дружба".

В 1998 році за підтримки Фонду Фрідріха Еберта Центр провів першу національну конференцію по каспійсько-чорноморському регіону під назвою "Каспійсько-чорноморський регіон: умови та перспективи розвитку".

Центр співпрацює з міжнародними донорськими організаціями: IREX, Фонд Євразія, Фонд Відродження, Фонд Фрідріха Еберта та агенствами ООН (UNDP, UNHCR), національними та міжнародними ЗМІ (Радіо "Свобода", "Голос Америки", Бі-Бі-Сі, всі основні українські телерадіоканали, газети "Дзеркало тижня", "День" тощо).

Керівним органом Центру є правління в складі трьох осіб: Олександр Богомолов, президент, Ігор Семиволос, виконавчий директор, Сергій Данилов, заступник директора.

 

E-mail - uames@uames.org.ua

tel - 044-279-0772